str. główna ELFIN.PL

Kredyty
Lokaty
Rachunki bankowe

17 lipca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
kredyty  oszczędności  karty  rachunki  forum

Kalkulatory
Jakie raty kredytu będziesz spłacać?
Policz koszt kredytu ratalnego
Ile zyskasz na lokacie?
Wszystkie   

 Prezentacja banków
   Wszystkie
Słownik finansowy
Porady i strategie
Elektroniczne portmonetki

Użytkownik systemu po zarejestrowaniu na stronie systemu (i zasileniu Wirtualnej Portmonetki odpowiednią kwotą) otrzymuje pocztą numer karty CitiConnect i PIN. Internauci otrzymują więc bezpłatnie wirtualną kartę przeznaczoną wyłącznie do elektronicznych zakupów.

Każda transakcja przeprowadzona przy użyciu systemu obciąża rachunek Wirtualnej Portmonetki lub karty kredytowej. Potwierdzenia dokonanych transakcji wysyłane są poprzez e-mail lub SMS.

Karta CitiConnect nie jest kartą bankomatową, nie można więc wypłacać z niej środków w bankomacie, można jej używać tylko w sklepach inernetowych pozwalających na płatność w systemie CitiConnect. Zabezpieczeniem wykonywanych transakcji jest ustalany przez użytkownika systemu limit transakcji. Określa on wartość, powyżej której nie będą realizowane płatności poprzez CitiConnect nawet jeśli na rachunku Wirtualnej Portmonetki są większe środki. Górny limit transakcji stanowi zabezpieczenie, iż nawet w przypadku dostania się Karty Wirtualnej w niepowołane ręce nie będzie możliwe przeprowadzenie płatności powyżej tego limitu. W przypadku zagubienia numeru Karty Wirtualenej i PINu istnieje jednak możliwość zablokowania Karty Wirtualnej. Od momentu zastrzeżenia płatności przy użyciu karty nie są realizowane Klientem systemu CitiConnect można zostać również poprzez portal Onet. Citibank we współpracy z portalem oferuje kartę OnetPortfel. Wydawana w ten sposób karta jest kartą CitiConnect, można więc używać jej we wszystkich wirtualnych sklepach pozwalających na płatności w systemie.

Zaletą systemu jest to, iż korzystanie z numeru Karty Wirtualenej jest bezpieczniejsze od korzystania z numeru karty kredytowej. Wirtualna Karta nie może być bezpośrednio wykorzystana do zakupów, przez co ryzyko związane z jej użyciem jest znacznie mniejsze. Ponadto istnieje górny limit transakcji ustalony indywidualnie przez klienta, powyżej którego transakcja nie będzie akceptowana. Karta CitiConnect jest bezpieczniejsza, ponieważ w Internecie używa się jej wraz z numerem PIN (w przypadku karty kredytowej podawany jest jej numer).

Pomimo tego, iż elektroniczne portfele działają już od wielu miesięcy, do tej pory nie zdobyły one dużej popularności wśród internautów. Wszystko może się zmienić, gdy zakupy w internecie staną się bardziej powszechne niż są obecnie. Na korzystanie z e-portmonetki warto się zdecydować w sytuacji, gdy dokonuje się nawet kilku transakcji rocznie.

<< poprzednia strona
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
  Waluty NBP 17.07.2024 
Kurs Zm %
 Dolar 3,9210 0,32
 Euro 4,2904 0,70
  Waluty on-line
  Kalkulator walutowy
Stopy NBP
05.10.2023 
 Depozytowa   5.25 %
 Referencyjna   5.75 %
 Redyskontowa   5.80 %
 Lombardowa   6.25 %
Kredyty Lokaty Rachunki bankowe Karty Kalkulator walutowy
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009