str. główna ELFIN.PL

Kredyty
Lokaty
Rachunki bankowe

24 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
kredyty  oszczędności  karty  rachunki  forum

Kalkulatory
Jakie raty kredytu będziesz spłacać?
Policz koszt kredytu ratalnego
Ile zyskasz na lokacie?
Wszystkie   

 Prezentacja banków
   Wszystkie
Słownik finansowy
Porady i strategie
Rodzaje lokat

Jeśli chcesz pomnażać swe oszczedności w prosty i bezpieczny sposób, załóż lokatę w banku. Nieskomplikowaną procedurę i zabezpieczenia w postaci gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego przypłacisz wprawdzie relatywnie mniejszym zyskiem.
Sprawdź inne formy inwestowania:
Jak się kupuje obligacje,
Obligacje detaliczne,
Obligacje hurtowe,
Bony Skarbowe,
Inwestycje alternatywne
Banki mają jednak w swej ofercie kilka rodzajów lokat, spośród których możesz wybrać lokatę najlepiej odpowiadającą twoim wymaganiom i możliwościom finansowym.

Lokaty terminowe

Wybór rodzaju lokaty zależy głównie od tego, jaką kwotą dysponujesz. Najpopularniejsze są standardowe lokaty terminowe - minimalna kwota lokaty jest zwykle niewielka (już od 500zł), możesz też dowolnie wybierać okres, na jaki zdeponujesz pieniądze.
Zobacz: Wybierasz lokatę

Inne lokaty

Jeśli posiadasz większą ilość pieniędzy, chcesz aktywnie korzystać z odsetek od kapitału, mieć możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie nie tracąc przy tym odsetek - słowem - jeśli wymagasz więcej niż może ci dać zwykła lokata terminowa, wybierz inny rodzaj lokaty. Banki dają ci następujący wybór:

  • lokata dynamiczna

Lokaty dynamiczne są najwygodniejszą formą oszczędzania w sytuacji, kiedy zbierasz pieniądze na jakiś cel, ale nie wiesz, kiedy będą ci one potrzebne. Największą zaletą lokaty dynamicznej jest możliwość jej zerwania w dowolnym momencie bez utraty uzyskanych dotychczas odsetek. Oznacza to praktycznie stały dostęp do gotówki oprocentowanej wyżej niż rachunki płatne na żądanie i niewiele niżej od oprocentowania tradycyjnych lokat terminowych.

Jeśli założysz lokatę dynamiczną, która zakończy się na przykład po roku, możesz zlikwidować ją w dowolnym terminie. Odsetki nie przysługują ci jedynie jeśli zerwiesz lokatę przed upływem pierwszego miesiąca. Rezygnując z lokaty w kolejnych miesiącach jej trwania otrzymujesz odsetki za każdy pełny miesiąc utrzymywania lokaty. Dowiedz się, w ktorym dniu miesiąca bank zalicza kolejny miesiąc trwania twojej lokaty - jeśli zgłosisz się po pieniądze na kilka dni przed tym terminem, możesz na tym stracić.

następna strona >>
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
  Waluty NBP 24.04.2024 
Kurs Zm %
 Dolar 4,0417 0,48
 Euro 4,3177 0,36
  Waluty on-line
  Kalkulator walutowy
Stopy NBP
05.10.2023 
 Depozytowa   5.25 %
 Referencyjna   5.75 %
 Redyskontowa   5.80 %
 Lombardowa   6.25 %
Kredyty Lokaty Rachunki bankowe Karty Kalkulator walutowy
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009