str. główna ELFIN.PL

Kredyty
Lokaty
Rachunki bankowe

17 lipca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
kredyty  oszczędności  karty  rachunki  forum
Elfin radzi
Inwestycje
Banki
Ubezpieczenia
Słownik finansowy
Elfin radzi
Korzystaj z zalet kart kredytowych

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, do którego bank wydał ci kartę debetową, oferuje najczęściej możliwość zadłużenia się kiedy brakuje ci własnych pieniędzy (korzystasz wówczas z tak zwanego limitu w saldzie debetowym).
Zobacz: Debet

Wydając pieniądze przy użyciu posiadanej karty debetowej możesz się także zadłużać do wysokości limitu. Oprocentowanie twojego debetu czyli kredytu w rachunku ROR jest przy tym niższe niż oprocentowanie kredytu na karcie kredytowej.

Jeżeli posiadasz wydaną do rachunku kartę debetową z możliwością zadłużania się, wtedy twoja karta debetowa posiada funkcję zarezerwowaną dla kart kredytowych. Korzystasz za pomocą karty z pieniędzy, które pożyczasz od banku.

Są oczywiście ograniczenia tego rozwiązania. Nadal dysponujesz elektroniczną kartą debetową. Możesz zatem napotkać na trudności chcąc używać jej w niektórych krajach podczas swoich podróży zagranicznych. Problemem jest konieczność każdorazowej autoryzacji transakcji - w przypadku gorszej jakości połączenia telefonicznego z zagranicy karta może nie zostać zaakceptowana. Nie można też płacić nią w punktach nie wyposażonych w terminale elektroniczne.
Ponadto nie zapłacisz nią za zakupy w Internecie.

Inne porady

Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Kredyty Lokaty Rachunki bankowe Karty Kalkulator walutowy
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009