www.elfin.pl
portal finansowy


27 października 2021

Możesz korzystać z wielu zalet jakie posiadają karty kredytowe, nawet wtedy, gdy nie spełniasz wymogów do ich otrzymania

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, do którego bank wydał ci kartę debetową, oferuje najczęściej możliwość zadłużenia się kiedy brakuje ci własnych pieniędzy (korzystasz wówczas z tak zwanego limitu w saldzie debetowym).
Zobacz: Debet

Wydając pieniądze przy użyciu posiadanej karty debetowej możesz się także zadłużać do wysokości limitu. Oprocentowanie twojego debetu czyli kredytu w rachunku ROR jest przy tym niższe niż oprocentowanie kredytu na karcie kredytowej.

Jeżeli posiadasz wydaną do rachunku kartę debetową z możliwością zadłużania się, wtedy twoja karta debetowa posiada funkcję zarezerwowaną dla kart kredytowych. Korzystasz za pomocą karty z pieniędzy, które pożyczasz od banku.

Są oczywiście ograniczenia tego rozwiązania. Nadal dysponujesz elektroniczną kartą debetową. Możesz zatem napotkać na trudności chcąc używać jej w niektórych krajach podczas swoich podróży zagranicznych. Problemem jest konieczność każdorazowej autoryzacji transakcji - w przypadku gorszej jakości połączenia telefonicznego z zagranicy karta może nie zostać zaakceptowana. Nie można też płacić nią w punktach nie wyposażonych w terminale elektroniczne.
Ponadto nie zapłacisz nią za zakupy w Internecie.

Inne porady--------------------------------------------------------
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.