str. główna ELFIN.PL

Kredyty
Lokaty
Rachunki bankowe

23 września 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
kredyty  oszczędności  karty  rachunki  forum

Kalkulatory
Jakie raty kredytu będziesz spłacać?
Policz koszt kredytu ratalnego
Ile zyskasz na lokacie?
Wszystkie   

 Prezentacja banków
   Wszystkie
Encyklopedia Prawa
Słownik finansowy
Porady i strategie
Zalety korzystania z kart bankowych
Łatwy dostęp do swoich pieniędzy lub do kredytu

Karty płatnicze debetowe, obciążeniowe, czy kredytowe zapewniają ci łatwy dostęp do pieniędzy w momentach, w których ich potrzebujesz. Dzięki możliwości płacenia kartą w sklepach, restauracjach itp. oraz 24-godzinnemu dostępowi do gotówki umieszczonej w bankomatach, karta płatnicza zwalnia cię z konieczności noszenia pieniędzy.

Karty kredytowe i obciążeniowe dają ci dodatkowo możliwość ciągłego odnawiania kredytu, który dostałeś w banku - nie musisz już stać w kolejkach i składać różnych zaświadczeń, aby z niego ponownie skorzystać. Przyznany ci przez bank limit kredytowy jest przypisany do karty i nikogo nie musisz pytać jak i kiedy możesz wydawać pożyczone pieniądze.

Pamiętaj, używając karty obciążeniowej musisz spłacić całość kredytu na koniec ustalonego przez bank cyklu rozliczeniowego - najczęściej na koniec miesiąca (lub w określonym dniu każdego miesiąca). W następnym dniu twój limit się odnawia i ponownie możesz korzystać z całości przyznanego limitu.

Korzystając z kredytu w karcie kredytowej nie masz obowiązku spłacenia całości zadłużenia, a tylko ustalonej minimalnej jego części. Różnica między przyznanym limitem, a faktycznym zadłużeniem określa, ile możesz w danym miesiącu wydać płacąc kartą kredytową. Każda wpłacona do banku kwota pomniejszona o należne bankowi odsetki odnawia twój limit wydatków w następnym miesiącu. Zaletą kart kredytowych jest możliwość zaciągania i korzystania z kredytu przez wiele lat bez potrzeby komunikowania się z bankiem (musisz tylko regularnie spłacać zadłużenie).

Za pomocą kart możesz wypłacać gotówkę z bankomatów praktycznie na całym świecie (warunkiem jest posiadanie kart o zasięgu międzynarodowym). Zwróć jednak uwagę, z której karty korzystasz wyciągając pieniądze z bankomatu. Koszty takich usług mogą być bowiem bardzo wysokie.

Usługi i programy dodatkowe

Banki konkurując o klienta oferują użytkownikom kart możliwość korzystania z szeregu usług dodatkowych:

<< poprzednia strona
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Kredyty Lokaty Rachunki bankowe Karty Kalkulator walutowy
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009