str. główna ELFIN.PL

Kredyty
Lokaty
Rachunki bankowe

19 września 2021
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
kredyty  oszczędności  karty  rachunki  forum

Kalkulatory
Jakie raty kredytu będziesz spłacać?
Policz koszt kredytu ratalnego
Ile zyskasz na lokacie?
Wszystkie   

 Prezentacja banków
   Wszystkie
Encyklopedia Prawa
Słownik finansowy
Porady i strategie
EMAX - Jak zalozyc lokate - Zerwanie lokaty

Zerwanie eMAX Lokaty

eMAX Lokatę możesz zerwać w każdej chwili. W ciągu pierwszych trzech miesięcy od założenia lokaty każda wypłata środków z lokaty oznacza jej zerwanie. PóĽniej zerwanie lokaty następuje w przypadku:

  1. złożenia takiego zlecenia u operatora mLinii
  2. wypłaty w serwisie internetowym całości środków z lokaty lub takiej ich części, że na eMAX Lokacie zostałaby kwota niższe niż 1000 zł

W każdym przypadku zerwania lokaty całość zgromadzonych na niej środków zostaje przekazana na rachunek zintegrowany z lokatą. W przypadku zerwania lokaty nie tracisz odsetek naliczonych za poprzednie okresy trzymiesięczne. Odsetki za ostatni, rozpoczęty okres trzymiesięczny naliczane są w dniu zerwania lokaty - od kwoty pozostającej na lokacie w dniu jej zerwania i natychmiast przekazywane na rachunek zintegrowany z eMAX Lokatą. Stopa procentowa odsetek naliczanych za ostatni, przerwany okres trzymiesięczny jest równa połowie oprocentowania eMAX Lokaty dla najniższych kwot depozytów. Odsetki te naliczane są dla środków pozostających na lokacie w dniu jej zerwania.
Oprocentowanie za okres od ostatniego naliczenia odsetek do dnia zerwania lokaty jest istotnie mniejsze niż w przypadku utrzymania lokaty. Dlatego, w przypadku gdy konieczne jest jej zerwanie najlepiej zlecić likwidację lokaty bezpośrednio po tym, jak skończył się kolejny trzymiesięczny okres i odsetki zostały przekazane na rachunek zintegrowany z lokatą.
Każda próba wypłaty środków zgromadzonych na lokacie zmniejszająca kapitał lokaty poniżej 1000 zł jest równoznaczna z likwidacją lokaty. Dlatego każda założona eMAX lokata powoduje zamrożenie na długi okres 1000 zł. Z tego względu korzystniej jest założyć jedną większą lokatę niż kilka, ale na mniejsze kwoty.


Przedłużenie eMAX Lokaty

W zależności od Twojej decyzji (wyrażonej w momencie zakładania lokaty) po upływie 10 lat

  • Środki z lokaty zostaną przekazane na zintegrowany z nią rachunek
albo:
  • eMAX Lokata zostanie automatycznie przedłużona na kolejny okres
Drukuj Wyślij do znajomego Skomentuj na forum
Kredyty Lokaty Rachunki bankowe Karty Kalkulator walutowy
Copyright © 2000-2021 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009